Публічний звіт 2020

 

Звіт "Школи місцевого самоврядування" за 2020 рік

 

У 2020 році “Школа місцевого самоврядування” провела 7 навчальних курсів (3 оф-лайн та 4 он-лайн) з проблематики місцевого самоврядування, організації громадянської активності та депутатської діяльності, а також 4 окремі он-лайн лекції у підтримку інформаційного простору під час карантинних заходів в Україні. Тривалість заходів склала 162 учбові години, загальна кількість учасників склала 1538 слухачів.

На початку 2020 року ( березень-квітень), було проведено 3 очні/оф-лайн курси Школи для учасників з Одеського регіону. У навчанні прийняли участь 80 учасників з міст Одеса, Чорноморськ та Южне. Курс був спрямований на підвищення спроможності місцевих команд та на підготовку їх до виборчого процесу. Команди працювали над розробкою проектів рішень для своїх місцевих Рад по важливим для їх міст питанням.У рамках адвокаційних кампаній з лобіювання розробляємих проектів, відбулися телеефіри, прес-конференції та панельні дискусії. Частина цих проектів була реалізована, або знаходиться у процесі реалізації. Онлайн-брифінг ШМС міста Южне: https://www.youtube.com/watch?v=FRENi7JBb9E&ab_channel=tvMIGYuzhny Обмін досвідом Одеса-Южне: https://www.youtube.com/watch?v=_5sxp3nYceA&ab_channel=tvMIGYuzhny Програма співфінансування ОСББ Одеси : https://dumskaya.net/news/v-odesse-razrabatyvayut-programmu-sofinansirovan-117976/

Старт Школи місто Чорноморськ: https://www.04868.com.ua/news/2679455/kak-ulucsit-cernomorsk-startovala-skola-mestnogo-samoupravlenia

У 2020 році Школа, як вся країна вцілому, стикнулася з пандемією коронавірусу та карантинними заходами які за нею послідували. Ми були вимушені призупинити оффлайн навчання та перейти у режим он-лайн. Але ці виклики та складнощі привели до нового розвитку проекту та сприяли тому, що Школа суттєво розширила свою аудиторію та географію. За период, з травня по грудень 2020 року, ми провели 4 онлайн курси Школи, які зібрали біля 1500 учасників, з майже 200 міст та населених пунктів, з 24 областей України.

На сьогодні ми бачимо зростаючу зацікавленість громадян у справах місцевого самоврядування, охоплення публікацій на сторінці Школи у ФБ за 2020 рік склало 300 тис.людей, кількість підписчиків сторінки зросла у цьому році в три рази і на сьогодні становить 3473 людини. У 2020 році ми отримали 23636 переглядів відео на нашому Ютуб-каналі та велику кількість схвальних відгуків та коментарів від наших учасників. посилання на сторінку : https://www.facebook.com/school.ms.odesa Ютуб канал: https://www.youtube.com/channel/UCJTVReVaMIewAkO7VG9D8yA

Участь у Школі у 2020 році прийняло 20 викладачів зі всієї України, провідних фахівців з проблематики місцевого самоврядування та організації громадянської активності. Це дозволяє нам використовувати найкращі практики та напрацювання з різних регіонів нашої країни. Ще однією сходинкою у розвитку Школи, стали вибори до місцевих Рад, які відбулися в Україні восени 2020 року. Біля 200 випускників Школи прийняли участь у цих виборах у якості кандидатів у депутати, щонайменьше 59 з них було обрано депутатами Рад різного рівня. Майже всі вони були слухачами курсів націлених на підготовку до участі у виборчому процесі : “Формування кадрового резерву на місцеві вибори” та “За чесні вибори”.

Для новообраних депутатів та членів їх команд був організований курс під назвою “Що треба знати депутату” на який подало заяву на участь більше 500 учасників зі всієї України, 150 з них успішно склали підсумкове тестування, та отримали сертифікат про закінчення Школи. Переважна більшість наших випускників продовжує підтримувати зв,язки зі Школою, надають нам зворотній зв'язок, задають питання та чекають на нові навчальні програми.

У 2020 році “Школа місцевого свмоврядування” продовжила свою співпрацю з нашими партнерами Асоціація міст України та Асоціація малих міст України, продовжується плідна співпраця з Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви , був підписаний Меморандум про співпрацю з Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С» та укладений договір про інформаційне партнерство с Центр політичної освіти PolitUp На сьогодні ведеться робота по створенню Ради ШМС, колегіального органу до складу якого входять фахівці з питань місцевого самоврядування та громадськи діячи з різних міст України, покликаного сприяти розвитку проекту, визначенню напрямків та форм діяльності.

І на останнє, про розвиток проекту на 2021-22 роки. В процесі своєї роботи, маючи можливість спостерігати за змінами які відбуваються у сучасному українському суспільстві та приймаючи участь у політичній освіті найбільш активної частини громадянського середовища, ми прийшли до висновку, що країні вкрай необхідна освіта не тільки/не стільки політика,скільки освіта ВИБОРЦЯ! Бо якість політики дуже залежить від того, хто і як голосує і якісно змінити владу, ми зможемо тільки змінивши “якість” виборця. Саме в цьому напрямку ми бачимо перспективу розвитку “Школи місцевого самоврядування”, як проекту покликаному сприяти розвитку України, як демократичної, європейської держави! Сподіваємося, шановні друзі та колеги, що ви підтримуєте нас та Школу у ціх прагненнях!

 

З повагою,

Ігор Бичков, керівник “Школи місцевого самоврядування”