Публічний звіт 2017-2019

За  час дії проекту "Школа місцевого самоврядування" було проведено шість курсів ШМС. 185 слухачів Школи отримали понад 300 навчальних годин теоретичних і практичних занять та тренінгів. Участь в Школі взяли 28 викладачів з усієї України. На сьогодняшній момент часу, розроблено вісім проектів рішень на сесію міської ради ( м.Одеса і Чорноморськ) і один проект рішення на виконавчий комітет ОМР, з них один проект був поданий і проголосований на сесії ОМР, три проекти, над якими працювали учасники останнього курсу, знаходяться в стадії доопрацювання;

Понад 30 учасників Школи взяли участь в ТВ-ефірах, круглих столах, панельних дискусіях, дали інтерв'ю ЗМІ та ін. Було сформовано 12 робочих груп з числа учасників ШМС,в яких і відбувався основний навчальний процес, деякі з них і після закінчення Школи ведуть громадську роботу в місті.

Головне, про що можна говорити, як про результати участі в проекті, це:
- досвід командної роботи;
- знання з теорії та практики місцевого самоврядування;
- поглиблені знання з різних актуальних міських проблем;
- досвід участі у виборчих кампаніях;
- досвід і навички комунікації з міською владою;
- через підготовку проектів рішень на сесію міськради, більш глибоке ознайомлення з характером роботи місцевого самоврядування (депутатського корпусу і виконавчих органів міськради), отримання досвіду впливу на рішення міської влади, участі в міських справах.

Проекти рішень, над якими працювали групи, з одного боку стали важливим елементом навчання, з іншого боку, стали важливим чинником формування рішень для діючої і майбутньої міської влади.

Можна стверджувати, що більшість учасників отримало і закріпило дією досвід і навички громадської та політичної діяльності, що окремі представники Школи сформувалися і дозріли як майбутні учасники виборчих процесів, що володіють знаннями, навичками і необхідною підтримкою в їхньому навколишньому середовищі.

Можна стверджувати, що Школа місцевого самоврядування готує кадровий резерв і резерв рішень для майбутньої міської влади.

За короткий період часу (три роки існування) ШМС стала сформованим проектом, котрий зайняв свою нішу в сфері освіти для дорослих, та має тенденцію до поширення на території України.

Основним висновком, до якого ми прийшли на протязі даної програми, є розуміння необхідності «політичної освіти для дорослих» (ПОВ) і своєї ролі в цьому процесі.

Школа місцевого самоврядування сьогодні є учасником переговорного процесу між організаціями, що займаються в Україні політичною освітою для дорослих, таких як Центр Громадянських Ініціатив - ЦЕГРІН , Інститут Політичної Освіти - ІПО , "Центр політичної освіти" ,"Академія сучасного політіка", для створення і реалізації загальнодержавної програми з політичної освіти для дорослих, як необхідного елемента будівництва України як демократичної, європейської держави.

І про наші плани на майбутьнє:
наступний курс ШМС стартує 29 лютого 2020 року!
Тематичний план вже формується, слідкуйте за оновленнями, надавайте свої заявки на участь та пропозиції, долучайтесь!
ПС Наступного року стартує нова форма навчання у ШМС (он-лайн), для бажаючих з інших регіонів України.

З повагою, Ігор Бичков.